Jak znaleźć zlecenia online?

25 sierpnia 2019

Chcesz zacząć zarabiać w Internecie na pełen etat? A może chcesz sobie jedynie dorobić? Nie wiesz od czego zacząć poszukiwanie pracy zdalnej? W tym artykule podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę szukając pracy zdalnej i jak zdobyć pierwsze zlecenia. 

Po pierwsze strona internetowa 

Podstawowym narzędziem do znalezienie pracy i pokazania się w Internecie jest własna strona internetowa. Bez tego nie będziesz brany poważnie. Jeśli więc chcesz zacząć na serio reklamować swoje usługi zacznij właśnie od tego. Postawienie samodzielnie strony nie jest wcale trudne, ani drogie. Jedyne koszty, które ponosisz to domena i hosting czyli jakieś 150 złotych rocznie. Jeśli jednak chcesz zlecić komuś wykonanie strony za ciebie musisz liczyć się z wyższymi kosztami. 

Po drugie portfolio 

Jeśli chcesz wykonywać to samo co teraz na etacie, nie masz tego problemu. Na pewno możesz pochwalić się jakimiś wynikami swojej pracy. Jeśli jednak zaczynasz w zupełnie nowej branży, możesz mieć z tym problem. Nie słuchaj osób, które polecają wykonanie pierwszych zleceń za darmo tylko po to aby mieć portfolio. Zacznij zupełnie inaczej, co da Ci kolejne plusy. Dziel się darmową wiedzą. Tak prowadź bloga na swojej stronie i dziel się swoim doświadczeniem pokaż co potrafisz. W ten sposób zadbasz także o pozycjonowanie swojej strony internetowej, które jest niezwykle ważne. Jeśli nie lubisz pisać możesz założyć kanał na YouTube. Jeśli nie lubisz siedzieć przed kamerą możesz nagrywać podkast. Nie ma wymówek jeśli chodzi o dzielenie się wiedzą. 

Po trzecie ogłoszenia 

Trzecia strategia na zdobywanie nowych zleceń to odpowiadanie na ogłoszenia na portalach ogłoszeniowych na przykład tutaj: https://pinbook.pl/praca/praca-online/teksty Pamiętaj jednak, aby nie robić tego metodą kopiuj wklej. Jeśli odpowiesz w ten sposób nawet na tysiąc ogłoszeń, nic Ci to nie da. Ponieważ osoba, która będzie czytać Twoją odpowiedź odrazu wyczuje, że nie jest to szczere. Postaraj się pokazać siebie i swoje umiejętności już w odpowiedzi na ogłoszenie. 

image

Michał Barczewski

Redakcja zatrudnienionline.pl