Jakie są granice ludzkiego ciała?

30 kwietnia 2019

Zastanawiałeś się kiedyś, gdzie znajduje się linia graniczna wytrzymałości ciała człowieka?

Jeśli tak, to mamy dla Ciebie wiadomość – nie ty jedyny. Wśród 7,5 miliardów mieszkańców naszej planety znajdziemy wielu, którzy nie ograniczali się jednak tylko do myślenia. Wielu z nich postanowiło do tych granic dotrzeć, jednym się udało, a inni ponieśli porażkę.
Cały świat zna Usain’a Bolt’a – najszybszego człowieka świata, zdolnego biec z prędkością 44,72km/h. Jego rekord w biegu na 100m – 9,59s pozostaje niepobitym do dziś. Czy spodziewałbyś się, że człowiek jest w stanie dogonić motorower? Na pewno nie spodziewałbyś się, że ktoś ustanowił rekord również w biegu na 100m, ale tyłem.
Prędkość to nie jedyna granica na którą docieramy i z którą się mierzymy. Wśród rekordzistów ludzkości znajdziemy również tych co śmierci plują w twarz i to nie robiąc nic. Rekordziści świata w długości życia z lekkością przebijają granice 110 lat, zyskując status superstulatków.
W Księdze Rekordów Guinessa znajdziemy również informacje o najwyższych i najniższych ludziach w historii, o najdłuższych wyhodowanych przez człowieka włosach, paznokciach, rzęsach i niemal wszystkim co jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.
Jeśli jesteś głodny wiedzy z najdziwniejszych działów antropologii, koniecznie zajrzyj na Alerekord.pl, gdzie codziennie znajdziesz nowe artykuły o rekordzistach świata we wszystkim.

image

Michał Barczewski

Redakcja zatrudnienionline.pl