Najnowsze wiadomości polityczne i sportowe

5 lutego 2020

Świat nadal obawia się wirusa z Chin. Codziennie dochodzi do nowych zakażeń a choroba ciągle rozprzestrzenia się na kolejne osoby i kraje świata. Wiele wskazuje na to, że szczególnie narażone na infekcje są osoby starsze i osłabione w wyniku innego schorzenia lub obniżenia odporności. Niespokojnie nadal jest także w regionie Bliskiego Wschodu, w którym nadal dochodzi do pokonywania szczebli drabiny eskalacyjnej. Ciekawe wiadomości napływają do nas także z kraju. Co ciekawego wydarzyło się na naszym krajowym podwórku?

Wiadomości z Polski

Do Polski z wizytą przybył Prezydent Francji. Emmanuel Macron spotkał się z Andrzejem Dudą. Obaj panowie poruszyli w rozmowach kwestie zacieśnienia współpracy i ewentualnego wsparcia w ramach niebezpieczeństwa. W ciągu najbliższych kilku dni Macron ma także ogłosić plan ewentualnego objęcia Polski parasolem obrony nuklearnej. Prezydent Francji był też gościem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Nie milkną echa zakończonego niedawno w największych ligach piłkarskich okna transferowego. Przypomnijmy, że na zmianę pracodawców zdecydowało się kilku reprezentantów Polski - między innymi Jacek Góralski, Kamil Grosicki czy Krzysztof Piątek. Transfer Piątka skomentował Robert Lewandowski, który nie jest chyba do końca przekonany o słuszności dokonanego przez El Pistolero wyboru. Przypomnijmy, że Krzysztof Piątek przeszedł z włoskiego AC Milan do niemieckiej Herthy Berlin - kluby uzgodniły kwotę odstępnego w wysokości około 27 milionów euro. 

 

 

 

image

Michał Barczewski

Redakcja zatrudnienionline.pl