Praca na swoim przez Internet

8 marca 2018

Praca przez internet

W biznesie nigdy nie ma gwarancji sukcesu. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju przedsięwzięcie się prowadzi, zawsze jest ryzyko porażki i nie inaczej jest w Internecie. Jeśli jednak jesteśmy nastawieni na działanie bez szefa nad głowa, na pełnienie roli kapitana własnego okrętu i chcemy płynąć przez oceany internetowe, możemy spróbować kilku ciekawych opcji.

I. Sklep internetowy

Sklepy internetowe to po prostu sklepy. Z tym, że w Internecie. Dlatego można postawić na jedną z dwóch klasycznych opcji, czyli można albo działać na rynku produktów masowych i popularnych, albo skupić się na jakiejś niszy. W pierwszym przypadku będzie trzeba nawiązać współpracę z producentami, by mieć niskie ceny i zadbać o SEO, by być widocznym. Druga opcja wymaga znalezienia odpowiedniej niszy, ale jeśli się dobrze wstrzelimy, powinniśmy bez problemu zbudować dla siebie bazę oddanych klientów.

II. Serwis tematyczny

Założenie własnej strony internetowej to pomysł przede wszystkim dla pasjonatów lub ekspertów którzy są mocni w jakimś temacie. Taka strona Internetowa przyciąga ludzi i zarabia na reklamach, a także może wejść w różne programy afiliacyjne, by oferować produkty podmiotów partnerskich. Z czasem można zostać też partnerem jakiegoś podmiotu i na przykład opowiadać o jego usługach.

Monetyzacja bloga

III. Blog

Blogi wcale nie umarły. Cały czas wykreowanie swojej obecności w blogosferze jest bardzo korzystne, zwłaszcza jeśli komuś uda się zdobyć rolę tak zwanego lidera opinii. Lider opinii posiada sponsorów, jest atrakcyjny dla reklamodawców, dostaje dużo darmowych rzeczy, a w dzisiejszych czasach może też liczyć na sponsoring osób go obserwujących. Ogromne znaczenie maja tutaj sieci afiliacyjne, ponieważ naganianie kupujących do określonych podmiotów partnerskich to często główny zarobek blogów.

IV. Youtube

Kanał na Youtube może być prawdziwą kopalnią złota. W polskich warunkach jest to jeszcze dość trudne, ponieważ wielkie pieniądze są tylko na największych kanałach, ale już nawet nie za Duży kanał może oznaczać popularność i solidne zarobki. Konieczne jest tutaj zdobycie jak największej widowni, która będzie słuchała youtubera i podobnie jak w przypadku bloga, w pewnym momencie od samych wyświetleń znacznie bardziej liczą się sieci afiliacyjne oraz rożne programy partnerskie. Same reklamy nie dają aż tak dużo zarobić, ponieważ szacuje się, że 1 dolara, czyli około 4 złote, dostaniemy za około 2 wyświetleń dziesięciominutowego filmu, co jest równocześnie poprzeczką ustawioną dość wysoko, by zacząć poważnie zarabiać, ale też nisko, by pojawiły się jakiekolwiek pieniądze.

image

Michał Barczewski

Redakcja zatrudnienionline.pl